Stoły do masażu oraz terapii rehabilitacyjnej – jak wybrać te profesjonalne?

Stoły do pozycji pivota oraz terapii rehabilitacyjnej – jak wybrać te profesjonalne?

Stoły terapeutyczne są opracowane specjalnie dla terapeutów i masażystów w celu leczenia oraz masowania pacjentów. Funkcje, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie stołu terapeutycznego omówione są niżej.

W jaki sposób kupić stoły do pionizacji oraz rehabilitacji? Przeznaczenie.

Wiele stołów zabiegowych zaprojektowano z myślą o różnorodnych praktykach i tak samo jak dużo stołów jest budowanych oraz zaplanowanych z dedykacją dla konkretnych praktyk terapeutycznych! W znacznej większości przypadków stoły do masażu to te, które nieraz spełniają dwoiste funkcje. Cechą łączną tych stołów jest to, że są one podzielone na podzespoły, co umożliwia rozstawienie dobrej pozycji pacjenta w wskazanych procedurach i indywidualne masowanie pojedynczych rewirów układu nerwowego i mięśniowego.

Dla masażystów i ich pacjentów znaczącym detalem stołu jest gruba, przydatna wyściółka. Grubsze wyściółki umożliwiają pacjentom wygodniejsze i bardziej zrelaksowane warunki w trakcie masażu oraz rehabilitacje, a również są odporne na intensywne naciski wywierane w czasie masażu. Warto również postawić na te, które mają akcesoryjną podpórkę na głowę.

Masaż leczniczy dla pań w ciąży jest bardzo potrzebną specjalnością. Masaż może złagodzić pojedyncze bóle i brak elastyczności mięśni, specyficzne dla ciąży. Dostępne są specjalne stoły z zagłębionymi obszarami, które są w stanie pomieścić powiększone piersi oraz brzuch damy w ciąży, zapewniając totalną wygodę.

Stoły do pozycji fotela fizykoterapii i rehabilitacji sportowej są przeważnie znacznie bardziej płaskie oraz mniej gęsto wyściełane niż tuzinkowe stoły do masażu. W przypadku tych stołów koncentrujemy się mniej na komforcie, a o wiele bardziej na umożliwieniu terapeucie sprawnej manipulacji ciałem oraz umożliwieniu pacjentowi wykonywania dokładnych ruchów terapeutycznych, o jakie profesjonalista poprosi.

Dogodna przestrzeń: model naścienny lub wolnostojący?

Jeżeli przestrzeń w gabinecie jest zawężona, masz prawo rozważyć zamontowany na ścianie stół terapeutyczny. Stoły te obracają się w górę lub w dół, gdy nie są używane, to naturalnie dzięki czemu osiągalne jest znacznie więcej miejsca.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *